specjalizacja: windykacja należności
Chcesz odzyskać należne Ci pieniądze? Kontrahent nie płaci faktury a upomnienia nie przynoszą efektów? Czasami trzeba podjąć bardziej stanowcze kroki.
Zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym nieopłacone faktury czy długi powstałe z niespełnienia postanowień umowy nie należą do rzadkości. Pomagam klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom odzyskiwać należne im pieniądze. W razie potrzeby zapewniam też stałą obsługę prawną, by płatności mogły spływać do nich systematycznie.
W ramach moich usług:
analizuję konkretne stany faktyczne, postanowienia umowne, z których wynikają roszczenia z tytułu niespełnionych świadczeń;
sprawdzam, czy możesz odzyskać swoje pieniądze bez wkraczania na drogę sądową;
przygotowuję wezwanie do zapłaty;
gromadzę dokumenty i sporządzam niezbędne pisma – przede wszystkim pozew o zapłatę;
pomagam opracować odpowiednią taktykę procesową i reprezentuję Cię w sądzie;
uczestniczę w negocjacjach i mediacjach, dążąc do wypracowania korzystnego porozumienia;
przeprowadzam egzekucję długu, by odzyskać Twoje pieniądze;
uczestniczę w powództwach przeciwegzekucyjnych
w przypadku wątpliwości co do zasadności lub dopuszczalności prowadzenia postępowania.
Sprawdź, w czym mogę Ci pomóc
ODSZKODOWANIA
PRAWO PRZEDSIĘBIORCÓW
PRAWO SPÓŁEK
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawne pytania dotyczące windykacji należności
Co zrobić, gdy kontrahent nie płaci faktury?
W pierwszej kolejności możesz przeprowadzić tzw. windykację miękką, czyli upomnieć się o swoje pieniądze np. telefonicznie lub mailowo. Jeśli i to nie pomoże, przygotuj wezwanie do zapłaty, czyli specjalne pismo, które możesz sporządzić samodzielnie lub przy wsparciu prawnika. Gdy i to nie poskutkuje, pozostaje windykacja twarda – złożenie pozwu i ubieganie się o swoje pieniądze na drodze sądowej.
Egzekucja długu (jak odzyskać pieniądze zasądzone wyrokiem)?/ na czym polega egzekucja długu?
Jeśli mimo wyroku wciąż nie otrzymujesz należnych Ci pieniędzy, możesz przeprowadzić egzekucję długu. Musisz zadbać, by uzyskany nakaz zapłaty lub wyrok miał nadany tzw. tytuł wykonawczy. Na tej podstawie przekażesz sprawę komornikowi, który zajmie się odzyskaniem Twoich pieniędzy (czyli właśnie egzekucją długu) – np. poprzez zajęcie rachunku bankowego albo wynagrodzenia za pracę. Pamiętaj, że egzekucja długu rozpocznie się dopiero na Twój wniosek przygotowany zgodnie z wymogami formalnymi.