specjalizacja: prawo spółek
Chcesz zarejestrować działalność w formie spółki? Nie wiesz, jak przygotować umowę? A może potrzebujesz stałej obsługi prawnej swojej spółki?
Jako radca prawny i absolwentka studiów Akademia Spółek mogę zapewnić wsparcie na każdym etapie działania Twojego przedsiębiorstwa. Obojętnie, czy potrzebujesz doraźnej pomocy, czy stałej obsługi prawnej, zadbam, by Twój biznes był prowadzony zgodnie z prawem i na optymalnych zasadach.
W ramach moich usług:
rejestruję Twoją spółkę, dbając o wszystkie formalności;
tworzę i opiniuję umowy spółki oraz statuty spółki;
pomagam zgromadzić potrzebne dokumenty;
tworzę i opiniuję umowy oraz aneksy do umów spółki;
zapewniam obsługę prawną zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń (opiniuję i sporządzam uchwały wspólników);
przygotowuję pisma, w tym pisma procesowe
(np. pozwy, apelacje);
prowadzę sprawy dotyczące niewykonania lub nienależytego wykonania umowy;
reprezentuję Cię w sporach spółek lub wspólników z członkami zarządów – m.in. dotyczących odpowiedzialności cywilnoprawnej (odszkodowawczej);
uczestniczę w negocjacjach i mediacjach.
Abonament dla przedsiębiorców – stała obsługa prawna Twojego biznesu
Masz dość stałego martwienia się, czy działasz zgodnie z prawem? Chcesz zaoszczędzić czas, koszty i nerwy związane z doraźnym szukaniem prawnika w sytuacji kryzysowej?
Zaopiekuję się Twoim biznesem pod kątem prawnym. Poznam specyfikę Twojej działalności, aktualną sytuację i Twoje cele, a potem dopasuję rozwiązania ściśle do Twoich potrzeb i oczekiwań. Decydując się na stałą opiekę prawną, zyskasz wsparcie prawnika pozostającego w gotowości do rozwiązywania problemów i zapobiegania zagrożeniom. Wszystko po to, by zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa i umożliwić prowadzenie biznesu ze spokojną głową.
Sprawdź, w czym mogę Ci pomóc
ODSZKODOWANIA
PRAWO PRZEDSIĘBIORCÓW
PRAWO SPÓŁEK
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawne pytania dotyczące prawa spółek
Jak założyć spółkę?
Polskie prawo przewiduje kilka rodzajów spółek, a każda z nich tworzona jest w nieco inny sposób i przy spełnieniu innych wymogów. Na początku musisz więc ustalić, która z dostępnych rodzajów spółek będzie najlepsza dla Twojej działalności. Kolejny krok to zadbanie o jak najlepsze zabezpieczenie interesów Twoich i innych członków spółki. W tym celu musisz przygotować statut lub umowę (w zależności od rodzaju spółki). Dopiero kolejnym krokiem będzie wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Przed zarejestrowaniem spółki musisz więc podjąć wiele ważnych decyzji, które najlepiej skonsultować z prawnikiem.
Jak pociągnąć członka zarządu spółki do odpowiedzialności?
Po zmianie przepisów do odpowiedzialności możesz pociągnąć takiego członka zarządu spółki, który nie dokonał biznesowej starannej oceny. Musisz więc wykazać, że nie działał w sposób lojalny wobec spółki, w granicach uzasadnionego ryzyka gospodarczego, w tym na podstawie informacji, analiz i opinii, które powinny być w danych okolicznościach uwzględnione.
Jak sporządzić umowę lub statut spółki?
Wymogi co do treści umowy lub statutu spółki zależą od kilku czynników – przede wszystkim od rodzaju spółki, skali jej działalności i celu przedsięwzięcia. Nie wystarczy jednak zawrzeć elementów przewidzianych przez przepisy, tak samo jak dobrym pomysłem nie jest korzystanie z gotowych wzorów. Umowa spółki powinna być precyzyjnie dopasowana do Twoich potrzeb i regulować stosunki wewnętrzne. Aby spełnić te warunki, możesz skorzystać z pomocy prawnika – koniecznie mającego wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.